Trzecie miejsce wywalczył we Francji Czech Roman Koudelka. Zajmujący po pierwszej serii wysokie, szóste miejsce Łukasz Rutkowski, drugi skok miał znacznie słabszy i ostatecznie uplasował się na 16. pozycji.

Ammann prezentuje w tym roku doskonałą formę. Szwajcar w Courchevel objął prowadzenie po pierwszej serii uzyskując 128,0 m. Drugi był Adam Małysz, choć wylądował o jeden metr dalej niż Ammann. Do finału, obok Małysza, awansowało czterech polskich skoczków.

Bardzo dobrze wypadł Łukasz Rutkowski lądując na 127,5 m. Polak po swoim skoku objął prowadzenie i stracił je dopiero na rzecz Koudelki, który uzyskał 130,5 m. Na trzeciej pozycji był Rosjanin Denis Korniłow po skoku na 130,0 m. Kamil Stoch zajmował 18. miejsce - 123,5 m, Marcin Bachleda 21. - 124,0 m, Maciej Kot 30. - 118,0 m.

W drugiej serii wszyscy polscy zawodnicy, w tym także Adam Małysz, oddali skoki krótsze niż w pierwszej. Najgorzej wypadł Marcin Bachleda lądując na 108,5 m, o 15,5 m bliżej niż w pierwszej serii.

Małysz uzyskał 125,0 m, o cztery metry mniej niż w pierwszej serii. Polak objął prowadzenie w konkursie po swoim skoku, ale Ammann, który także wylądował o 4,5 m bliżej niż w pierwszej próbie, zdołał utrzymać prowadzenie.

W serii finałowej najdłuższy skok - 129,0 m oddał Norweg Tom Hilde, który po pierwszej próbie i skoku na odległość 127,5 m był na 8. pozycji. Ostatecznie Hilde uplasował się tuż za podium, zajmując w konkursie czwarte miejsce. Kamil Stoch w drugim skoku uzyskał 115,5 m i był 24., Maciej Kot 114,0 m i zajął 28. miejsce, Marcin Bachleda 108,5 m i uplasował się na 30. pozycji.

W niedzielę zostanie rozegrany konkurs w szwajcarskim Einsiedeln, za tydzień w sobotę i niedzielę (22-23 sierpnia) czołowi skoczkowie świata będą rywalizowali w Zakopanem.