Agnieszka Radwańska zajmuje dziesiąte miejsce w rankingu WTA Tour, ale została rozstawiona z numerem dziewiątym. To skutek nieobecności liderki klasyfikacji Amerykanki Sereny Williams (kontuzja stopy). Polka spotka się w czwartek, w czwartym meczu na korcie numer 13., z Chinką Shuai Peng, obecnie 61. na świecie.

Będzie to ich trzeci pojedynek, a dwa poprzednie, w trzech wyrównanych setach, rozstrzygnęła na swoją korzyść krakowianka - na twardym korcie w Indian Wells w 2008 roku i na trawie w Wimbledonie w 2009.

Natomiast młodsza z sióstr Radwańskich, Urszula zmierzy się wcześniej na korcie numer siedem (drugi mecz) z Hiszpanką Lourdes Dominguez-Lino, z którą jeszcze nie miała okazji rywalizować. Polka wróciła w sierpniu do gry po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją i operacją kręgosłupa, a ta pauza sprawiła, że spadła na 339 lokatę, a jej przeciwniczka jest 148.

W czwartym dniu turnieju do gry w deblu przystąpi Klaudia Jans, w parze z Rumunką Ediną Gallovits, a ich pierwszymi rywalkami będą Natalie Grandin z RPA i Amerykanka Abigail Spears. To spotkanie wyznaczono jako pierwsze na korcie nr 15, czyli rozpocznie się o godzinie 17.00 czasu polskiego.