Od początku obaj utrzymywali swoje podania do stanu 6:5 dla Hiszpana, który nieoczekiwanie przełamał serwis Polaka, rozstrzygając losy seta po blisko godzinnej walce.

W drugiej partii, od stanu 1:1 Almagro wygrał cztery kolejne gemy i odskoczył na 5:1, po czym stracił swój serwis. Jednak przy 2:5 polski tenisista zrewanżował się rywalowi tym samym i mecz zakończył się po godzinie i 36 minutach. W sumie Hiszpan wykorzystał cztery z 12 "break pointów", a obronił trzy z czterech

Było to trzecie spotkanie tych zawodników. Dwa poprzednie także wygrał Almagro. W tym sezonie pokonał Polaka w trzech setach na ziemnej nawierzchni w Rzymie w maju oraz miesiąc później na trawiastym korcie w Eastbourne. Obecnie Kubot zajmuje 64. miejsce w rankingu ATP World Tour, a Hiszpan jest 16. na świecie.

Tenisista z Lubina wystąpi w imprezie jeszcze w deblu, razem ze swoim stałym partnerem Oliverem Marachem. Pierwszymi rywalami polsko-austriackiej pary, rozstawionej z numerem trzecim, będą Chińczycy Mao-Xin Gong i Zhe Li, posiadacze "dzikiej karty".