Początek pierwszego gema był bardzo wyrównany. Zawodniczki grały gem za gem. Zacięta walka trwała do stanu 3:3. Potem trzy gemu z rzędu zakończyły się zwycięstwem Dunki i to ona w efekcie wygrała pierwszą partię 6:3.

Drugi set zaczął się bardzo dobrze dla naszej tenisistki. "Isia" wygrała pierwszego gema. Po chwili co prawda Wozniacki wyrównała, jednak potem Polka grała koncertowo i wygrała trzy gemy z rzędu. Radwańska prowadziła 4:1. Gdy wydawało się, że rozpędzona Krakowianka "zdmuchnie" z kortu rywalkę i doprowadzi stan meczu do remisu, zaczęła popełniać błędy.

Liderka rankingu WTA szybko wykorzystała niemoc Polki i wyszła na prowadzenie 5:4.

Końcówka partii była bardzo emocjonująca i zacięta. Najpierw był remis 5:5. Potem naprowadzenie wyszła Radwańska i to ona ostatecznie wygrała tego seta 7:5.

W trzeciej partii Radwańska nie zwalniała tempa. Zaczęła od szybkiego prowadzenia 2:0. Przy stanie 2:1 mecz został przerwany. Dunka miała problemy z lewym nadgarstkiem. Po interwencji sztabu medycznego postanowiła kontynuować jedynek.

Po wznowieniu gry Wozniacki doprowadziła do remisu, ale odpowiedz naszej tenisistki była natychmiastowa. Krakowianka wygrała cztery gemy z rzędu i tym samym całe spotkanie!

Było to siódme spotkanie tych zawodniczek, ale dopiero drugie zwycięstwo krakowianki, która poprzednio okazał się lepsza za pierwszym razem, w lipcu 2007 roku w Sztokholmie. Kolejne pięć pojedynków rozstrzygnęła na swoją korzyść córka polskich emigrantów Piotra i Anny Woźniackich.

W półfinale rywalką Radwańskiej będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka (nr 3.).