Mecz trwał godzinę i 23 minuty, a w nim Polacy - rozstawieni z numerem trzecim - tylko raz zdołali przełamać serwis rywali - w końcówce drugiego seta. W sumie nie wykorzystali czterech okazji do tego, a sami obronili pięć "break pointów".

Wcześniej, w pierwszej rundzie Fyrstenberg i Matkowski wyeliminowali Marcosa Baghdatisa z Cypru i Rosjanina Michaiła Jużnego 6:2, 7:5.

Kolejnymi rywalami Polaków będą Jonathan Erlich i Andy Ram z Izraela, którzy wcześniej wyeliminowali debel numer dwa - Szweda Roberta Lindstdedta i Rumuna Horię Tecau 6:1, 6:2, w ciągu 58 minut.

Fyrstenberg i Matkowski w ubiegłym roku trzykrotnie trafiali na Erlicha i Rama i trzykrotnie ponieśli porażki: w Pucharze Davisa w Ramat Hasharon (6:4, 4:6, 3:6, 1:6), w imprezie ATP Masters 1000 w Miami (5:7, 4:6) oraz w turnieju ATP Tour w Eastbourne (4:6, 4:6).

Zawodnicy Siemens AGD Tennis Team Polska zajmują obecnie czternaste miejsce w rankingu najlepszych par sezonu ATP "Doubles Team Race to London", który wyłoni osiem par uczestniczących w kończącym sezon turnieju masters - ATP World Tour Finals w londyńskiej O2 Arena. W indywidualnej klasyfikacji deblistów znajdują się ex aequo na dwunastej pozycji.

Wynik spotkania 1/8 finału gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 3) - Michael Kohlmann, Serhij Stachowski (Niemcy, Ukraina) 7:6 (7-4), 6:3.