Radwańska, jako rozstawiona z numerem czwartym, miała w pierwszej rundzie wolny los. Grę rozpoczęła od 1/8 finału. W pierwszym secie Polka gładko pokonała rywalkę w pół godziny 6:3. Niewielkie problemy 23-letniej krakowianki nastąpiły w drugim starciu. Co prawda w pierwszym gemie Radwańska przełamała rywalkę, ale po chwili ta odwdzięczyła jej się tym samym. Wygrywając gema przy swoim serwisie Węgierka po raz pierwszy objęła prowadzenie w secie (2:1). Polka jednak przełamała Węgierkę po raz drugi w tym secie przy stanie 5:4 i w kolejnym gemie zakończyła spotkanie wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

W ćwierćfinale na drodze Polki mogą stanąć: Chinka Na Li (nr 8.), Słowaczki Daniela Hantuchova lub Dominika Cibulkova. Z kolei w półfinale 23-letnia krakowianka może ew. trafić na liderkę rankingu WTA Tour - Białorusinkę Wiktorię Azarenkę, z którą poniosła wszystkie cztery tegoroczne porażki. Dotychczas Radwańska wygrała 26 meczów, tyle samo co Azarenka, ale ta przegrała tylko raz.

Wynik meczu drugiej rundy turnieju WTA w Stuttgarcie: Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Greta Arn (Węgry) - 6:3, 6:4