Bedzie to drugi mecz dnia, a tenisistki wyjdą na twardy kort w Sinan Erdem Arena po Australijce Samancie Stosur (nr 9.) i Rosjance Marii Szarapowej (2.), która już w środę zapewniła sobie miejsce w 1/2 finału, po trzysetowej wygranej z Polką.

Stosur zastąpiła jako rezerwowa Czeszkę Petrę Kvitovą (6.), która wycofała się z imprezy dzień po porażce z Radwańską. W czwartek przegrała w trzech setach z Errani i straciła szansę na wyjście z grupy.

Radwańska po raz siódmy spotka się z Włoszką, z którą ma bardzo korzystny bilans pojedynków 5-1. Wygrała z nią też w jedynym ich meczu na twardej nawierzchni w 2006 roku w hali w Luksemburgu 6:3, 6:3.

Ostatnio trafiły na siebie w maju na ziemnych kortach w Madrycie, gdzie Polka oddała rywalce tylko jednego gema, w drugim secie.

"Sądzę, że to nie będzie łatwy mecz. Pewnie będzie długi, ale jednak wydaje mi się, że Errani nie będzie w stanie niczym +ugryźć+ Agnieszki. Radwańska grała cały rok bardzo dobrze i powinna sobie poradzić, nawet w dwóch setach, jeśli cały czas utrzyma koncentrację" - ocenił były lider rankingu ATP World Tour Szwed Mats Wilander.