Swoje mecze I rundy wygrali wszyscy najwyżej rozstawieniu tenisiści. Roger Federer, który walczy o ósme zwycięstwo i objęcie samodzielnego prowadzenia w klasyfikacji wszechczasów, bez straty seta pokonał Włocha Lorenziego 6:1, 6:1, 6:3.

Rafael Nadal, który ma w dorobku 2 zwycięstwa w Londynie, uniknął wpadki jak przed rokiem i awansował do II rundy, choć stracił seta w meczu ze Słowakiem Klizanem.
W aż pięciu setach swe mecze I rundy wygrali Francuzi Gasquet i Tsonga oraz Jerzy Janowicz. W II rundzie rywalem Polaka będzie Lleyton Hewitt z Australii, który wyeliminował Michała Przysiężnego. Do II rundy awansował też Łukasz Kubot, który teraz zagra z Dusanem Lajovicem z Serbii.

Kei Nishikori (Japonia, 10) - Kenny De Schepper (Francja) 6:4, 7:6 (5), 7:5
Richard Gasquet (Francja, 13) - James Duckworth (Australia) 6:7 (3), 6:3, 3:6, 6:0, 6:1
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 14) - Jürgen Melzer (Austria) 6:1, 3:6, 3:6, 6:2, 6:4
Jerzy Janowicz (Polska, 15) - Somdev Devvarman (Indie) 4:6, 6:3, 6:3, 3:6, 6:3
Feliciano Lopez (Hiszpania, 19) - Yuichi Sugita (Japonia) 7:6 (6), 7:6 (6), 7:6 (7)
Łukasz Kubot (Polska) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 7:6 (6), 6:4, 6:4
Lleyton Hewitt (Australia) - Michał Przysiężny (Polska) 6:2, 6:7 (14), 6:1, 6:4