Powodem przedwczesnego zakończenia pojedynku przez faworytkę była kontuzja prawego kolana. Białorusinka miała problemy zdrowotne już w połowie drugiego seta, zmagała się z bólem, ale po przerwie wróciła na kort. Ostatecznie wygrała tę partię w tie-breaku, broniąc przy stanie 5-6 piłkę meczową.

W trzecim secie nie była jednak w stanie grać do końca i przy stanie 0:4 zakończyła udział w zawodach. Azarenka to mistrzyni Australian Open z 2012 i 2013 roku.

Wcześniej z turniejem w Paryżu pożegnała się m.in. Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, triumfatorka styczniowego Australian Open.

Rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska grała swój mecz w poniedziałek - Polka pokonała serbską tenisistkę Bojanę Jovanovski 6:0, 6:2.