Spotkanie było wielokrotnie przerywane i przekładane z powodu deszczu. Rozpoczęło się w niedzielę, ale przy stanie 6:2, 3:0 dla Polki tenisistki opuściły kort.

W poniedziałek na niego nawet nie wyszły. Z kolei we wtorek mecz także rozgrywany był w ratach. Ta przerwa posłużyła Pironkowej, która wygrała dziesięć gemów z rzędu. Gdy w trzecim secie Radwańska przegrywała już 0:3, wzięła przerwę medyczną. Po niej zdołała wprawdzie wygrać trzy gemy, ale nie odwróciła już losów spotkania.

To była 13. konfrontacji 27-letniej Polki z Bułgarką. 10 z nich Radwańska rozstrzygnęła na swoją korzyść. Wcześniej czterokrotnie rywalizowały na kortach ziemnych i za każdym razem lepsza była urodzona w Krakowie zawodniczka.

W 1/8 finału French Open Radwańska wystąpiła po raz piąty. Na tej fazie zmagań zatrzymała się w latach 2008-09 i 2011, a w 2013 roku dotarła rundę dalej.

W grze pojedynczej Polskę reprezentowała jeszcze Magda Linette, ale w pierwszej rundzie przegrała ze Szwedką Johanną Larsson.