Podobnie jak w trzech poprzednich przypadkach ćwierćfinał okazał się dla Radwańskiej etapem nie do przejścia w tej imprezie, choć piątkowy pojedynek rozpoczął się po jej myśli. Polka w drugim i czwartym gemie przełamała serwis rywalki i odskoczyła na 4:0. Kolejnych pięć gemów jednak przegrała, a później jeszcze raz straciła swoje podanie i to Halep zwyciężyła w otwierającej partii 7:5.

Druga trwała o połowę krócej i przebiegała pod dyktando triumfatorki niedanych imprez Bukareszcie i Montrealu. Rumunka wygrała 6:1 i całe spotkanie zakończyła po 93 minutach, odnosząc 13 kolejne zwycięstwo. Bilans bezpośrednich meczów wyrównała na 5-5.

Poprzednim startem krakowianki był turniej olimpijski w Rio de Janeiro, gdzie odpadła w pierwszej rundzie.

Wyniki ćwierćfinałów:
Simona Halep (Rumunia, 3) - Agnieszka Radwańska (Polska, 5) 7:5, 6:1
Angelique Kerber (Niemcy, 2) - Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 9) 4:6, 6:3, 6:0
Garbine Muguruza (Hiszpania, 4) - Timea Babos (Węgry) 6:4, 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 15) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 7) 6:3, 4:6, 6:2