Murray od poniedziałku jest po raz pierwszy w karierze numerem jeden męskiego tenisa. Zdetronizował Djokovica. W Londynie, przed własną publicznością, przyjdzie mu w tzw. grupie Johna McEnroe rywalizować z Wawrinką, Japończykiem Kei Nishikorim i Chorwatem Marinem Cilicem.

W drugiej, nazwanej grupą Ivana Lendla, zagrają Djokovic, Kanadyjczyk Milos Raonic, Francuz Gael Monfils i Austriak Dominic Thiem.

W zawodach podsumowujących sezon występuje zawsze ośmiu najlepszych tenisistów w danym roku. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 13-20 listopada. Turniej rozpocznie się od pojedynku Djokovica z Thiemem.

Cztery ostatnie edycje wygrał Djokovic, ale końcówka tego sezonu nie należy do niego i wyraźnie widać, że Serb jest już zmęczony.

Panie rywalizowały pod koniec października w Singapurze w turnieju WTA Finals. Broniąca tytułu Agnieszka Radwańska odpadła w półfinale z Niemką Angelique Kerber, a zwyciężyła Słowaczka Dominika Cibulkova.

Podział na grupy turnieju singla:
Grupa Johna McEnroe: Andy Murray (W. Brytania, nr 1) Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3) Kei Nishikori (Japonia, 5) Marin Cilic (Chorwacja, 7)
Grupa Ivana Lendla: Novak Djokovic (Serbia, 2) Milos Raonic (Kanada, 4) Gael Monfils (Francja, 6) Dominic Thiem (Austria, 8)