27-letnia krakowianka została nagrodzona za zagranie z końcówki odbywającego się 13 marca spotkania. W jednej z akcji ostatniego gema została zepchnięta do obrony przez rywalkę, ale zdobyła punkt efektownym uderzeniem wzdłuż linii. Radwańska sama wydawała się zaskoczona, że udało jej się zakończyć powodzeniem tę wymianę. Ostatecznie wygrała 6:2, 6:1, a występ w Kalifornii zakończyła na półfinale. Ta akcja została wybrana także najefektowniejszym zagraniem miesiąca.

Radwańska otrzymała w tegorocznym głosowaniu aż 62 proc. głosów internautów, deklasując drugą na liście Rumunkę Simonę Halep, na którą głos oddało tylko 21 proc. uczestników plebiscytu. Trzecie miejsce zajęła Belgijka Kirsten Flipkens (10 proc.)

Akcja Polski została wybrana najlepszym zagraniem roku już po raz czwarty z rzędu. W 2013 roku kibice wyróżnili jej wolej z bekhendu, który odegrała z obrotu, gdy stała tyłem do siatki, w ćwierćfinale turnieju w Miami. Rok później było to bekhendowy smecz z półfinału zawodów w Montrealu, a w poprzednim sezonie efektowne uderzenie z woleja tuż za siatkę, kończące długą wymianę z trzeciego seta meczu z Czeszką Petrą Kvitovą w turnieju w Singapurze.