W opublikowanym we wtorek komunikacie organizatorzy przyznali, że nie stać ich na zapłacenie stawek Williams i Federera. Już wcześniej wiadomo było, że IPTL zmaga się z kłopotami finansowymi. Z tej samej przyczyny tegoroczna edycja odbywa się tylko w trzech miastach: Tokio, Singapurze i Hajdarabadzie.

W tym roku nie wystąpi wielu czołowych zawodników, którzy we wcześniejszych latach regularnie brali udział w tych rozgrywkach. W stawce nie ma m.in. Agnieszki Radwańskiej - Polka w poprzedniej edycji z drużyną Micromax Indian Aces dotarła do finału.

Federer ze względu na problemy zdrowotne już w lipcu zakończył miniony sezon. Williams ostatni mecz - półfinał US Open - rozegrała w pierwszej połowie września.

W rozgrywkach IPTL biorą udział ekipy reprezentujące różne azjatyckie kraje. Występujące w nich gwiazdy otrzymują pokaźne premie. Mecz składa się z singla kobiet i mężczyzn, debla, miksta i pojedynku legend. Set jest rozgrywany do sześciu zwycięskich gemów (przy wyniku 5:5 odbywa się tie-break). Tegoroczna edycja rozpoczęła się w piątek, a finał zaplanowano na 11 grudnia.