Mannarino zajmuje obecnie w rankingu ATP 60. miejsce, a Janowicz, który w przeszłości zmagał się z kłopotami zdrowotnymi, jest 273.

Czwartkowy pojedynek był dość wyrównany, trwał godzinę i 46 minut. Pierwszego seta wygrał wyżej notowany tenisista, ale w drugim lepszy okazał się łodzianin, występujący w turnieju z dziką kartą.

W decydującej partii do stanu 5:4 dla Mannarino obaj zawodnicy wygrywali gemy przy swoim podaniu. Wówczas jednak Francuz - przy serwisie Janowicza - wyszedł na prowadzenie 40-0. Polak obronił pierwszą piłkę meczową, ale w kolejnej akcji górą był jego rywal, który ostatecznie wygrał 6:4.

Challengery to drugie pod względem rangi międzynarodowe imprezy tenisowe. Zwycięzca turnieju w Quimper otrzyma 6190 euro i 80 punktów do rankingu.