Kyrgios zanotował 25 asów serwisowych w meczu (16 w pierwszym secie), który trwał godzinę i 47 minut. W pierwszej partii obronił dwa setbole w tie-breaku.

"Serwis był najlepszą częścią mojej gry. Jeśli chodzi o podanie, to był jeden z najlepszych występów" - powiedział Australijczyk.

To druga tegoroczna porażka Djokovica. W styczniu sensacyjnie został wyeliminowany w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open przez Uzbeka Denisai Istomina.

Na początku lutego tenisista z Belgradu rozegrał jedno spotkanie w Pucharze Davisa. Później miał prawie miesięczną przerwę w grze.

W półfinale meksykańskich zawodów rywalem Kyrgiosa (nr 6.) będzie Amerykanin Sam Querrey, który wygrał z ubiegłorocznym triumfatorem Austriakiem Dominicem Thiemem (4.) 6:1, 7:5.

W drugim spotkaniu 1/2 finału Hiszpan Rafael Nadal (2.) spotka się z Chorwatem Marinem Cilicem (3.). Nadal zwyciężył dwukrotnie w Acapulco - w 2005 oraz 2013 roku.

W grze podwójnej rozstawieni z "trójką" Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo ulegli w pierwszej rundzie meksykańsko-hiszpańską parze Santiago Gonzalez, David Marrero.