Spotkanie było bardziej zacięte niż wskazuje wynik. Trwało półtorej godziny, a zawodniczki dość często grały na przewagi.

W drugim secie Makarowa - obecnie 43. w światowym rankingu - prowadziła 4:2 i 40-0, ale wówczas Polka zaczęła prezentować się znacznie lepiej. Wygrała tego gema, zwiększając swoje szanse na przedłużenie rywalizacji. Przy stanie 5:4 dla Makarowej i jej serwisie Radwańska prowadziła 40-0, jednak Rosjanka, dzięki m.in. skutecznym serwisom, zdołała wygrać gema i ostatecznie całe spotkanie.

Obie tenisistki zmierzyły się po raz dziewiąty. Wciąż lepszy bilans ma Radwańska - sześć zwycięstw i trzy porażki. Dla Polki był to pierwszy występ po dłuższej przerwie w trakcie której nasza zawodniczka odpoczywała od tenisa.

Kolejną rywalką Makarowej będzie triumfatorka środowego meczu pomiędzy wracającą po zawieszeniu słynną Rosjanką Marią Szarapową i Włoszką Robertą Vinci.

Szarapowa otrzymała tzw. dziką kartę. Przez ostatnich 15 miesięcy odbywała karę dyskwalifikacji za stosowanie zabronionej substancji - meldonium.