W pierwszej rundzie Polka - w pojedynku stanowiącym rewanż za ubiegłoroczny finał - wygrała z Brytyjką Johanną Kontą (nr 4.) 6:3, 7:5.

W środę 18-letnia Amerykanka, obecnie 56. w światowym rankingu, tylko w pierwszej partii stawiła Radwańskiej zacięty opór. Ubiegłoroczna finalistka i triumfatorka imprezy z 2013 roku przełamała podanie Bellis w szóstym, najdłuższym w meczu gemie, składającym się aż z 17 akcji, ale po chwili Amerykanka wyrównała na 4:4. Set rozstrzygnął się w tie-breaku, w którym bardziej precyzyjna była 28. w klasyfikacji tenisistek Polka.

Druga odsłona - bez historii. Zaprawiona w bojach w australijskim upale Radwańska dominowała na korcie. Już w pierwszym gemie przełamała serwis przeciwniczki, przy własnym dwukrotnie nie pozwoliła jej nawet zdobyć punktu i zakończyła partię po 32 minutach wynikiem 6:0. Trwała ona połowę krócej niż pierwsza.

Było to pierwsze zwycięstwo Polki nad Bellis, gdyż w ubiegłym roku przegrała w Dubaju ich jedyne wcześniejsze spotkanie.

Turniej w Sydney to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się w poniedziałek w Melbourne wielkoszlemowym Australian Open.