W pierwszym secie Radwańska prowadziła już 4:1, ale potem przegrała cztery gemy z rzędu i ostatecznie rywalka zwyciężyła 7:5. W drugiej odsłonie dała się przełamać przy stanie 5:5, ale już w kolejnym gemie zrewanżowała się rywalce i wygrała w tie-breaku.

Trzeci set to już dominacja 31. w światowym rankingu Polki, która wróciła do gry po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. Radwańska wykorzystała pierwszą piłkę meczową. Jej rywalką w 1/8 finału będzie rozstawiona z "trójką" Petra Czeszka Kvitova.

Krakowianka jest jedyną Polką w obsadzie turnieju, będącego ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 2 lipca wielkoszlemowym Wimbledonem.

Wynik meczu 2. rundy singla:
Agnieszka Radwańska (Polska) - Daria Gavrilova (Australia, 15) 5:7, 7:6 (7-4), 6:0