Sobota jest bardzo udanym dniem dla naszych załóg. Najpierw srebrne medale zdobyli Adam Seroczyński i Mariusz Kujawski. Dystans 1000 metrów przepłynęli w czasie 3.26,579. Mistrzami zostali Francuzi (3.24,683), a trzecie miejsce zajęli Węgrzy (3.26,579).

Chwilę później wystartowali Wojciech Tyszyński i Paweł Baraszkiewicz. Nasza dwójka popłynęła w kategorii C2 i osiągnęła czas 3.48,103, który zapewnił brązowe medale. Złoto wywalczyli Niemcy (w składzie był urodzony w Świerklańcu Tomasz Wylenzek). Ich czas to 3.46,627. Wicemistrzami świata zostali Kubańczycy (3.47,591).

Tuż po godzinie 15.00 wystartowały Ewelina Wojnarowska i Małgorzata Chojnacka w kategorii K2 na 1000 metrów. One też nie zawiodły. Osiągnęły czas 3.46,223 i zdobyły srebrne medale. Mistrzyniami został Niemki (3.44,921), a brąz przypadł Węgierkom (3.46,247).

Po chwili srebrne medale zdobyła także polska czwórka w konkurencji K4. Tomasz Mendelski, Marek Twardowski, Adam Wysocki i Paweł Baumann osiągnęli czas 3.04,719 na dystansie 1000 metrów. Zwyciężyli Niemcy (3.04,369), a trzecie miejsce zajęli Słowacy (3.05,625).

Po nich na starcie w wyścigu na 500 metrów stanęły osady kobiet. Polki w składzie Monika Borowicz, Aneta Konieczna, Małgorzata Chojnacka, Ewelina Wojnarowska zajęły trzecie miejsce. Dla Chojnackiej i Wojnarowskiej to drugie medale zdobyte w sobotę. Wcześniej wywalczyły srebro na 1000 metrów w K2.