Jeśli w wieczornym środowym meczu tej grupy Portugalia nie wygra ze Słowenią, wówczas Polacy będą mieli zapewniony awans do finałów ME 2012, które w styczniu odbędą się w Serbii.

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Michał Jurecki 1, Patryk Kuchczyński 3, Piotr Grabarczyk, Daniel Żółtak 1, Robert Orzechowski, Bartłomiej Tomczak 1, Piotr Chrapkowski, Mariusz Jurkiewicz 5, Grzegorz Tkaczyk 4, Marcin Lijewski 3, Krzysztof Lijewski 3, Tomasz Tłuczyński 5, Bartłomiej Jaszka, Bartosz Jurecki 6.

Najwięcej bramek dla Ukrainy: Serhij Burka 7.

Sędziowali: Slave Nikolov, Gjorgji Nachevski (obaj Macedonia).

Widzów: ok. 500.

Gospodarze do 37. minuty toczyli w miarę równorzędną walkę z brązowymi medalistami mistrzostw świata 2009. Wtedy po raz ostatni na tablicy wyników widniał remis - 17:17.

Polacy przez większość meczu prowadzili dwoma, trzema bramkami, ale rywalom zaczęli "odjeżdżać" dopiero w ostatnich 20 minutach gry. Nie wynikało to ze znakomitej dyspozycji biało-czerwonych, lecz raczej ze słabej postawy Ukraińców, którzy raz za razem popełniali proste błędy. Gospodarze nie mieli też wsparcia ze strony publiczności, która w niezbyt licznym gronie zapełniła trybuny.

Podopieczni trenera Bogdana Wenty razili nieskutecznością. Mieli problemy z wykańczaniem akcji celnym rzutem. Ukraińscy bramkarze też nie stanowili zbyt mocnego punktu w swojej drużynie, więc gdyby goście poprawili skuteczność, ich wygrana byłaby zdecydowanie bardziej pokaźna. Polski zespół imponował za to przechwytami piłki, którą z niebywałą łatwością odbierał przeciwnikom.

Martwi kontuzja Patryka Kuchczyńskiego, który do 18. minuty zdobył trzy gole, a chwilę potem musiał opuścić boisko. Prawoskrzydłowemu Vive Targi Kielce sztab medyczny zszywał rozciętą dłoń przy linii bocznej.

Ostatecznie "Orły Wenty" odniosły pewne zwycięstwo i teraz oczekują na wieści z portugalskiego Espinho, gdzie Słoweńcy jeśli urwą choć punkt gospodarzom, to zapewnią grę Polakom w ME. Jeśli przegrają, wówczas o awansie zadecyduje niedzielny mecz Polska - Portugalia w Poznaniu. (