Z piątki ubiegających się o start w turnieju drugiej szansy odpadła trzecia ekipa duńskiej ligi - Skjern.

Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w przyszłym tygodniu będzie oczekiwał na zgłoszenia od tych zespołów, w tym od wicemistrzów Polski, które będą zainteresowane organizacją turnieju.

Pierwszeństwo mają Hiszpanie, których dwie drużyny wystąpiły w finale poprzedniej edycji LM. FC Barcelona pokonała 29 maja w Kolonii Renovalię Ciudad Real 27:24, a najwięcej bramek - pięć - dla pokonanej ekipy zdobył wówczas Mariusz Jurkiewicz.

Impreza, która się odbędzie w dniach 3-4 września, będzie rozgrywana na tych samych zasadach, co Final Four Velux EHF Champions League, czyli półfinały w pierwszym dniu i finał w drugim. Do LM awans wywalczy jedynie zwycięzca. Polskę reprezentować będzie mistrz kraju - Wisła Płock.