Spotkanie miało być dla Lightning okazją do rewanżu za porażkę w finale Konferencji Wschodniej w poprzednim sezonie. Przyjezdni z Tampy jednak nawet przez moment nie byli blisko zwycięstwa. "Niedźwiadki" prowadzenie objęły już w trzeciej minucie.

Łącznie w całym meczu gospodarze oddali aż 42 strzały, przy 26 rywala. Dwie bramki dla ekipy z Bostonu zdobył Rich Peverley.

Hat-trickiem, w emocjonującym spotkaniu Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators (6:5), popisał się skrzydłowy "Klonowych Liści" Phil Kessel. Goście po dwóch tercjach przegrywali już 0:4, ale nie zamierzali się poddawać. W ostatniej części gry dwukrotnie zmniejszali stratę do jednego gola, lecz na wyrównanie zabrakło im sił.

W sobotę trzech bramkarzy mogło się pochwalić zachowaniem czystego konta. Ty Conklin z Detroit Red Wings obronił 29 strzałów, a jego zespół 3:0 pokonał Colorado Avalanche. Jose Theodore, w wygranym przez Florida Panthers 2:0 meczu z New York Islanders, interweniował 27 razy. Najmniej pracy miał Ilja Bryzgałow z Philadelphia Flyers. Hokeiści New Jersy Devils niepokoili Rosjanina tylko dwudziestokrotnie, a "Lotnicy" zwyciężyli 3:0.