Francuz Christophe Riblon wygrał 18. etap kolarskiego wyścigu Tour de France z metą na szczycie Alpe-d'Huez. Kolarze po raz pierwszy w historii wyścigu wspinali się na słynny szczyt dwa razy podczas jednego etapu. Michał Kwiatkowski zajął 31. miejsce. Polak stracił 7 minut i 6 sekund do zwycięzcy. Drugie miejsce ze stratą 59 sekund do zwycięzcy zajął Amerykanin Tejay Van Garderen, a trzeci był Włoch Moreno Moser - 1 min. 27 sekund za Riblonem.

Jako czwarty na metę wjechał Kolumbijczyk Nairo Qintana Rojas, a na siódmym miejscu ukończył etap lider wyścigu Christopher Froome - 3 min. 18 sek. straty do zwycięzcy.

Kwiatkowski utrzymał 9. miejsce w klasyfikacji generalnej i ma 14 minut i 38 sekund straty do lidera wyścigu - Brytyjczyka Chritophera Froome'a. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Hiszpan Alberto Contador, a na trzecie awansował Kolumbijczyk Nairo Qintana Rojas - lider klasyfikacji młodzieżowej.