Lider z Warszawy miał bardzo trudne zadaniem. O punkty na stadionie Lecha jest bardzo ciężko, a gospodarze szykowali się na to spotkanie od dawna. Dla kibiców Kolejorza to mecz sezonu. Na Bułgarskiej zasiadło ponad 26 tysięcy widzów. Fani długo musieli czekać na gola. Przez większą część czasu, mecz to była jedna wielka "kopanina" w środku pola z nielicznymi strzałami. W 73. minucie wreszcie padła bramka. Dla Lecha strzelił ją Hernan Rengifo po podaniu Marcina Kikuta.

Na potknięcie Legii liczyła Wisła Kraków. Podopieczni Macieja Skorży mieli łatwiejsze zadanie, bo grali u siebie z Jagiellonią Białystok. O atmosferę na tym meczu też można być spokojnym, bo kibice obu zespołów bardzo się lubią. Wisła była faworytem i to wykorzystała. Rozgromiła beniaminka 5:0. Strzelanie rozpoczął już w 9. minucie Marek Zieńczuk. W 36. minucie podwyższył lider klasyfikacji strzelców Paweł Brożek. Tuż przed przerwą i po niej dwie bramki dołożył Jean Paulista. Po nim jednego gola dorzucił Piotr Brożek.

W Kielcach Korona podejmowała Cracovię Kraków. To także był mecz przyjaźni. Ale na boisku sentymentów już nie było. Faworytem była zajmująca trzecie miejsce Korona. Gospodarze pierwsi strzelili gola. Już w 14. minucie Marcina Cabaja pokonał niezawodny Edi Andradina. Na kolejną bramkę dla Korony kibice długo musieli czekać. W 80. minucie podwyższył Hermes.

Od początku problem z tym mieli za to piłkarze GKS Bełchatów. Wicemistrzowie Polski w niczym już nie przypominają drużyny, która tak kapitalnie grała w zeszłym sezonie. Podopieczni Oresta Lenczyka przegrali u siebie z beniaminkiem Polonią Bytom 0:3. Dwa gole dla gości strzelił Michał Zieliński. Jedno trafienie dołożył Marcin Radzewicz.

Kapitalny mecz obejrzeli kibice w Zabrzu. Górnik pokonał rywala "zza miedzy" - Zagłębie Sosnowiec. Wydarzenia na boisku zmieniają się jak w kalejdoskopie. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a "Żabole" dwa razy wyrównywali i w końcu wyszli na prowadzenie. Cztery bramki dla Górnika zdobył rewelacyjny Dawid Jarka. 20-latek ma już 10 goli w tym sezonie.

W niedzielę dokończenie 10. kolejki. Mistrz Polski, Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym boisku ze zdobywcą Pucharu Polski, Dyskobolią Grodzisk Wlkp. Początek meczu o godzinie 18.15.