W poprzednim sezonie Kuczera, trenowany w klubie przez Artura Kejzę i w kadrze przez Piotra Sadowskiego, stanął na najniższym stopniu podium MŚ i ME juniorów.

W rosyjskich zawodach wygrał w eliminacjach z Francuzem Akselem Clergetem (waza-ari) oraz trzykrotnym mistrzem globu w tej wadze i mistrzem olimpijskim z Aten w kategorii 81 kg Grekiem Iliasem Iliadisem (ippon). W ćwierćfinale Polak pokonał byłego mistrza kontynentu Szweda Marcusa Nymana (ippon).

Dopiero w półfinale Kuczera przegrał z zajmującym drugie miejsce w rankingu światowym (Polak jest 114.) wielokrotnym medalistą MŚ i ME Gruzinem Warłamem Lipartelianiem.

W finale Liparteliani zwyciężył Węgra Krisztiana Totha. Poza Kuczerą, brąz wywalczył też Nyman.

Pozostali Polacy odpadli w eliminacjach.