W pierwszej połowie spotkania na stadionie Fonte Nova w brazylijskim Salvadorze gola strzelił w 23. minucie Edin Džeko. Po przerwie bramki dla Bośni i Hercegowiny strzelali w 59. minucie Miralem Pjanić i w 83. minucie Avdija Vršajević. Jedynego gola dla Iranu zdobył w 82. minucie Reza Ghoochannejhad.

Dla obu drużyn był to ostatni mecz w tegorocznych finałach mistrzostw świata. Awans do 1/8 finału z grupy F wywalczyły reprezentacje Argentyny i Nigerii. W meczu tych drużyn Argentyna pokonała Nigerię 3:2 (2:1).

W 1/8 finału Argentyna zmierzy się z drużyną, która zajmie drugie miejsce w grupie E. Nigeria zagra ze zwycięzcą grupy E.

>>>Bośnia i Hercegowina - Iran 3:1 (1:0). Zobacz gole
Bramki: Edin Džeko (23'), Miralem Pjanić (59'), Avdija Vršajević (83') - Reza Ghoochannejhad (82')
Żółte kartki: Muhamed Besić (77'), Karim Ansari Fard (88')
Bośnia i Hercegowina: Asmir Begović, Emir Spahić (kapitan), Avdija Vršajević, Sead Kolašinac, Muhamed Bešić, Miralem Pjanić, Vedad Ibišević, Edin Džeko (85' Edin Visca), Tino-Sven Sušić (79' Sejad Salihović), Toni Šunjić, Anel Hadžić (62' Ognjen Vranjes)
Iran: Alireza Haghighi, Ehsan Hajsafi (63' Alireza Jahanbakhsh), Jalal Hosseini, Amir Hossein Sadeghi, Javad Nekounam (kapitan), Masoud Shojaei (46' Khosro Heydari), Andranik Tejmurijan, Pejman Montazeri, Reza Ghoochannejhad, Ashkan Dejagah (68' Karim Ansari Fard), Mehrdad Puladi
Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)

TABELA M P BZ BS
1. Argentyna 3 9 6 3
2. Nigeria 3 4 3 3
3. Bośnia i Hercegowina 3 3 4 4
4. Iran 3 1 1 4
(M - rozegrane mecze, P - zdobyte punkty, BZ - bramki zdobyte, BS - bramki stracone)