• Jakub Przygoński (Orlen Team) zdobył Puchar Świata FIA w rajdach terenowych w kategorii kierowców samochodów. Sukces przypieczętował zajmując drugie miejsce w zakończonym we wtorek Rajdzie Maroka.
  • Lewis Hamilton
    Broniący tytułu mistrza świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu Mercedesa wygrał w niedzielę na torze Suzuka wyścig o Grand Prix Japonii, 17. rundę cyklu. Umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej.
  • Amerykanin Greg Hancock (kask czerwony), Szwed Fredrik Lindgren (niebieski) oraz Polacy Bartosz Zmarzlik (biały) i Maciej Janowski (żółłty)
    1
    Tai Woffinden wywalczył mistrzostwo świata w jeździe na żużlu. Brytyjczyk triumfował w turnieju Grand Prix w Toruniu, ostatnich zawodach cyklu, ale tytuł zapewnił sobie już po półfinale. Srebrny medal zdobył Bartosz Zmarzlik, a brązowy Szwed Fredrik Lindgren.
    Broniący tytułu mistrza świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton wystartuje z pole position w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Japonii. Na torze Suzuka ruszy z pierwszej linii razem ze swoim kolegą z ekipy Mercedes GP Finem Valtteri Bottasem.
  • Kimi Raikkonen
    2
    1
    Fiński kierowca formuły 1 Kimi Raikkonen przed Grand Prix Japonii zaskoczył dziennikarzy prezentując tomik własnej poezji haiku, która była pisana przez wiele lat w „chwilach zadumy”.
  • Lewis Hamilton i Władimir Putin
    1
    Broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał po raz trzeci w karierze wyścig o Grand Prix Rosji, 16. rundę mistrzostw świata Formuły 1. Kierowca teamu Mercedes GP umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
  • Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik
    Żużlowcy Fogo Unii Leszno po raz 16. zostali drużynowym mistrzem Polski. W rewanżowym meczu finałowym pokonali Cash Broker Stal Gorzów 50:40. Pierwsze spotkanie gorzowianie wygrali na własnym stadionie 46:44.
  • Valtteri Bottas
    2
    Zajmujący czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1 Fin Valtteri Bottas (Mercedes GP) wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Rosji, 16. rundą cyklu.
    Fiński kierowca formuły 1, mistrz świata z 2007 roku, Kimi Raikkonen wydał w sierpniu autobiografię, która w pięć tygodni osiągnęła 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy i znajduje się na pierwszym miejscu bestsellerów typu non-fiction w Finlandii.
  • Tai Woffinden
    Tai Woffinden wygrał żużlową Grand Prix w Teterowie, dziewiątą, przedostatnią eliminację mistrzostw świata. Bartosz Zmarzlik zajął trzecie miejsce i do prowadzącego Brytyjczyka traci 10 punktów. Drugi był Australijczyk Jason Doyle, a czwarty Amerykanin Greg Hancock.
    Obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Singapuru, 15. rundę mistrzostw świata i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Było to jego 69. zwycięstwo w karierze, a siódme w sezonie.
  • Duńczyk Mikkel Michelsen (kask czerwony), Polak Jarosław Hampel (żółty) i Brytyjczyk Robert Lambert (niebieski)
    Leon Madssen zwyciężył w czwartym, ostatnim turnieju tegorocznego cyklu indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu. Duńczyk zdobył tytuł mistrzowski. Jarosław Hampel w końcowej klasyfikacji zajął drugie miejsce. Zawody rozegrano na Stadionie Śląskim w Chorzowie.