Obaj Polacy startowali jednak z zewnętrznych pól i nie nawiązali walki o finał. W pierwszym półfinale Janowski zajął trzecie miejsce i sobotnie zawody zakończył z dorobkiem 10 punktów (podobnie jak w Krsko). W drugim półfinale Zmarzlik był ostatni i udział w GP Polski zakończył również z 10 punktami.

W finale Woffinden pokazał, że z zewnętrznego pola również można wygrać i zwyciężył na PGE Narodowym. Drugie miejsce zajął Amerykanin Greg Hancock, trzeci był Słoweniec Matej Zagar, a czwarty Australijczyk Chris Holder, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej po dwóch z 11 eliminacji.

Z czwórki Polaków od początku najlepiej prezentował się Zmarzlik. Słabiej spisywał się natomiast startujący z tzw. dziką kartą Patryk Dudek, któremu ostatecznie zabrakło punktu, aby awansować do półfinału. Sporego pecha miał natomiast Piotr Pawlicki, który zaliczył trzy upadki i zakończył zawody z dorobkiem czterech punktów.

W biegu 6. publiczność na trybunach niemal zawrzała, kiedy Janowski i Pawlicki zostawili za sobą najstarszego uczestnika tej edycji GP 45-letniego Hancocka.

W biegu 9. pierwszemu tego dnia wypadkowi uległ Pawlicki. Nieatakowany przez rywali jechał za blisko bandy, zahaczył o nią i przewrócił się. Początkowo wstał o własnych siłach, ale po chwili upadł trzymając się za bark. Zawodnik miał też problem z nogą. W efekcie z toru zabrała go karetka. Jednak nic poważnego mu się nie stało i dokończył zawody.

W 10. biegu świetną jazdą popisał się Zmarzlik. Na pierwszym łuku wyszedł na prowadzenie, ale potem z trudem odpierał ataki rywali zarówno z zewnętrznego pola, jak i wewnętrznego.

Coraz pewniej na torze w Warszawie czuł się Janowski. W biegu 13. niemal wystrzelił spod taśmy i już na samym początku rywalizacji zostawił rywali za sobą.

W wyścigu numer 17. na tor wrócił Pawlicki, choć wyraźnie utykał. Tym razem ponownie zaliczył upadek, bo na jednym z łuków starł się ze Zmarzlikiem. W efekcie ten drugi został wykluczony z powtórki biegu i przed ostatnią serią rundy zasadniczej z dorobkiem siedmiu punktów nie mógł być pewny awansu do półfinału. Jednak kilka minut później wygrał w dobrym stylu i zapewnił sobie miejsce w czołowej ósemce.

W biegu 18. pasjonującą walkę o pierwsze miejsce stoczył Dudek z Holderem. Wygrał Polak, ale z dorobkiem ośmiu punktów nie awansował do półfinału.

Zawody z trybun oglądał Jarosław Hampel, który po złamaniu nogi wrócił już do treningów, ale nie zdecydował się jeszcze na start w oficjalnych zawodach. Nie wykluczył, że włączy się do rywalizacji w GP w następnych zawodach tego cyklu, czyli 11 czerwca w duńskim Horsens.