Piotr Pawlicki był w sobotę piąty, a Maciej Janowski 17.

Dzięki dobremu występowi w Teterow Zmarzlik awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Do Hancocka traci 21 pkt. Kolejny turniej odbędzie się 24 września w Sztokholmie.

W Teterow, które po raz pierwszy gościło najlepszych żużlowców świata, odbył się 200. turniej GP. Po raz 199. wystartował Hancock, zmierzający w tym sezonie po czwarty w karierze tytuł mistrza świata. Pokrzyżować te plany może mu przede wszystkim Doyle, który wygrał już po raz trzeci w tym roku. Na trzy eliminacje przed zakończeniem mistrzostw Australijczyk traci do Amerykanina już tylko pięć punktów, a ostatnie zawody odbędą się w Melbourne.

Już 13 punktów straty do Hancocka ma Brytyjczyk Tai Woffinden, który w Teterow odpadł w półfinale. Nie bez szans na medal jest Zmarzlik, tracący do niego tylko osiem punktów.

Z trójki reprezentantów Polski w sobotę świetnie radzili sobie Zmarzlik i Pawlicki. Obaj spotkali się w drugim półfinale, z którego awans do ostatniego biegu uzyskali Zmarzlik i Hancock. W decydującym wyścigu świetnie wystartował Zmarzlik, jadnak dał się wyprzedzić Doyle'owi i stanął na drugim stopniu podium. Zawiódł Janowski, który z dorobkiem dwóch punktów zajął ostatnie miejsce.