Mistrz kraju z 2011 roku uzyskał 14 pkt. W ostatnim starcie przegrał tylko z Tobiaszem Musielakiem. Zawodnik ROW Rybnik o prawo występu w finale musiał walczyć w dodatkowym wyścigu. Pokonał w nim Krzysztofa Buczkowskiego (MrGarden GKM Grudziądz), który również awansował, oraz Norberta Kościucha (Euro Finannce Polonia Piła), któremu przypadnie rola rezerwowego.

Oprócz Hampela, Musielaka i Buczkowskiego, prawo startu 2 lipca w Gorzowie Wlkp. wywalczyli: Adrian Miedziński (Get Well Toruń), Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) i Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław), którzy uzbierali po 12 pkt.

Awansu nie wywalczyli m.in. utalentowany Kacper Woryna (KS ROW Rybnik) i złoty medalista MP sprzed 18 lat Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra).

Drugi półfinał odbędzie się 19 czerwca w Świętochłowicach.