Dudek tym samym został najlepszym debiutantem w historii cyklu GP. 25-letni zawodnik Falubazu Zielona Góra srebrny medal zapewnił sobie zwycięstwem w 11. wyścigu sobotnich zawodów. W dwóch poprzednich biegach był pierwszy i drugi.

Przed zawodami w Melbourne 13 punktów tracił do Dudka trzeci w klasyfikacji generalnej Tai Woffinden. Po półfinale Brytyjczyk był już pewny brązowego medalu.

Żużlowa GP: Doyle wygrał w Melbourne, Zmarzlik trzeci

Australijczyk Jason Doyle wygrał ostatnią w sezonie Grand Prix w Melbourne i przypieczętował zdobycie tytułu mistrza świata w jeździe na żużlu. W finale drugie miejsce zajął Brytyjczyk Tai Woffinden, a trzeci był Bartosz Zmarzlik. Patryk Dudek miał defekt motocykla.

Na półfinale rywalizację w Melbourne zakończył Maciej Janowski, który walczył z Woffindenem o brązowy medal. Piotr Pawlicki nie awansował do półfinału.