20-letni syn siedmiokrotnego mistrza świata F1 Niemca Michaela Schumachera uzyskał 1.29,976 i był o ponad pół sekundy wolniejszy od Verstappena.

Kubica przejechał 19 okrążeń, a najszybsze pokonał w 1.33,290. Drugi z kierowców Williamsa Brytyjczyk George Russell miał 1.33,682. Obaj jeździli tym samym bolidem.

Testy miały trwać przez większość dnia, ale sporą ich część teamy spędziły w garażach. Nad torem przeszły ulewy, w trakcie których jazda nie miałaby większego sensu. Kubica wyjechał na tor zaledwie na kilkadziesiąt minut.

W niedzielnym Grand Prix Bahrajnu na torze Sakhir, drugiej imprezie tegorocznych mistrzostw świata, Robert Kubica zajął ostatnie, 16. miejsce. Tuż przed nim uplasował się Russell. Zwyciężył obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa.

Trzecia runda MŚ F1 - Grand Prix Chin odbędzie się 14 kwietnia. Będzie to też tysięczny w historii wyścig "królowej sportów motorowych".