Prowadzący po pięciu turniejach w cyklu GP Bartosz Zmarzlik odpadł w półfinale, a Patryk Dudek i Janusz Kołodziej zakończyli starty na fazie zasadniczej szwedzkich zawodów.

Na cztery eliminacje przed zakończeniem mistrzostw Madsen ma 75 pkt i o sześć wyprzedza Zmarzlika oraz o siedem Rosjanina Emila Sajfutdinowa i Słowaka Martina Vaculika. Dudek jest szósty - 61 pkt, Janowski siódmy - 51, a Kołodziej dziewiąty - 48.

Zawody w Malilli nie były specjalnie udane dla Polaków. Najlepiej z nich radził sobie jeżdżący w lidze szwedzkiej w miejscowym klubie Dackarna Janowski, który w fazie zasadniczej wygrał trzy wyścigi i pewnie awansował do półfinału. Sztuka ta udała się także Zmarzlikowi, natomiast z zaledwie sześcioma punktami turniej ukończył Dudek, a jeszcze o dwa mniej zdobył Kołodziej.

Janowski pewnie wygrał swój półfinał, natomiast Zmarzlik w swoim był tylko tłem dla rywali. W finale Polak mimo walecznej postawy przegrał z Lindgrenem i Madsenem, a czwarte miejsce zajął rewelacyjnie spisujący się w fazie zasadniczej turnieju Rosjanin Artiom Łaguta.

Bohaterem wieczoru był Lindgren, który w szóstym wyścigu uczestniczył w poważnie wyglądającym wypadku z udziałem m.in. Dudka i do końca zawodów wyraźnie utykał. Mimo to odniósł efektowne zwycięstwo, wygrywając czwarty turniej GP w karierze.

Kolejna eliminacja GP odbędzie się 31 sierpnia w niemieckim Teterow.