Najlepszym graczem "Celtów" był Jeff Green - uzyskał 26 punktów, ale tylko 6 w drugiej połowie: pilnowany na zmianę przez Anthony’ego i J.R. Smitha nie mógł sobie znaleźć pozycji rzutowych.

Deron Williams i Brook Lopez dominowali na parkiecie w meczu Brooklyn Nets z Chicago Bulls. Pierwszy rzucił 22 punkty, drugi miał o "oczko" mniej. Publiczność rozgrzewali także Reggie Evans i Gerald Wallace, dzięki pomysłowości o twardej grze w ofensywie gospodarze pokonali "Byki" w Barklays Center aż 106:89. Goście z Chicago dość szybko stracili złudzenia na dobry wynik w Nowym Jorku - po pierwszej części meczu Nets prowadzili 60:35. Próbował walczyć Carlos Boozer, ale jego 25 punktów i osiem zbiórek wiele graczom z Illinois nie dało.

Andre Miller w swojej 14-letniej karierze nigdy nie opuścił meczu I rundy play-off, nie inaczej było także i tym razem. Rzucający obrońca Nuggets wszedł jak zwykle z ławki do gry i swój pierwszy występ w tegorocznym play-off uświetnił 28 punktami, trafiając 11 razy na 16 prób. Stephen Curry uzyskał 22 punkty dla gości z Oakland, lecz jego "score" mógłby być znacznie lepszy, gdyby trafiał w początkowej fazie meczu - obrońca Nuggets spudłował swoje pierwsze dziewięć rzutów (!), kto wie, czy to nie miało decydującego znaczenia w porażce Kalifornijczyków - Nuggets wygrali z Golden State Warriors 97:95.

47 zbiórek, z czego aż 33 w defensywie mieli Los Angeles Clippers - to kluczowa statystyka meczu w hali Staples Center, gdzie gospodarze pokonali Memhis Grizzlies 112:91. Gospodarze zagrali bardzo dobry, "zbilansowany" mecz - aż siedmiu z graczy Clippers miało dwucyfrową zdobycz punktową, wśród nich najskuteczniejszy był Chris Paul (23 pkt.). Wchodzący z ławki Jerryd Bayless uzyskał 19 pkt. dla Memphis, o 3 mniej miał Marc Gasol, ale to nie wystarczyło na gospodarzy. Clippers sukces zawdzięczają znakomitej skuteczności w ostatniej kwarcie, wygranej różnicą 15 punktów.