koszykówka - NBA - Washington Wizards - Marcin Gortat

Koszykarze Washington Wizards przegrali z Los Angeles Clippers 99:113 w meczu sezonu zasadniczego ligi NBA. Tym samym przerwana została ich passa pięciu zwycięstw z rzędu. 12 punktów w piątkowym spotkaniu zdobył Marcin Gortat. Polak spędził na parkiecie 29 minut, zanotował pięć zbiórek, dwie asysty, przechwyt, stratę i dwa faule.
Kolejne zwycięstwo odniósła najlepsza drużyna sezonu Golden State Warriors, która wygrała z New Orleans Pelicans 112:96. Wygrał także wicelider Konferencji Zachodniej, Memphis Grizzlies, który pokonał Dallas Mavericks 112:101.
Drugiej porażki z rzędu doznał lider na Wschodzie. Atlanta Hawks przegrali z Oklahomą City Thunder 115:123. Swoje mecze wygrali Chicago Bulls i Cleveland Cavaliers. "Byki" pokonały Toronto Raptors 108:92, a "Cavs" zwyciężyli Indianę Pacers 95:92.
Dobrze poradzili sobie finaliści ubiegłego sezonu NBA. Obrońcy tytułu San Antonio Spurs pokonali Boston Celtics 101:89, a koszykarze Miami Heat wygrali z Denver Nuggets 108:91.
Liderem Konferencji Zachodniej pozostaje zespół Golden State Warriors, który ma najlepszy bilans w całej lidze, 55-13. Drugie miejsce zajmuje Memphis Grizzlies (48-21). Na Wschodzie prowadzi Atlanta Hawks (53-16), przed Cleveland Cavaliers (45-26). Zespół Marcina Gortata Washington Wizards zajmuje 5. miejsce (40-29).