Koszykarze Washington Wizards pokonali Memphis Grizzlies 92:83 i odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w sezonie zasadniczym ligi NBA. Do wygranej stołecznej drużyny przyczynił się Marcin Gortat. Polski środkowy grał przez 31 minut, zdobył sześć punktów i zanotował osiem zbiórek. Najlepszymi zawodnikami meczu byli rozgrywający Wizards John Wall (18 punktów, 14 asyst) oraz środkowy Grizzlies Marc Gasol (18 punktów, 11 zbiórek).

W innych meczach zespół Atlanta Hawks pokonał Brooklyn Nets 131:99, Detroit Pistons wygrali z Miami Heat 99:98, a Boston Celtics zwyciężyli po dogrywce Toronto Raptors 117:116. Udział w fazie play off, która rozpocznie się w połowie kwietnia, ma zagwarantowany 11 zespołów - na Zachodzie Golden State Warriors, Memphis Grizzlies, Houston Rockets, Portland Trail Blazers, Los Angeles Clippers oraz obrońcy tytułu San Antonio Spus, a na Wschodzie Atlanta Hawks, Cleveland Cavaliers, Chicago Bulls, Toronto Raptors oraz Washington Wizards z Marcinem Gortatem.