Wygrana Polskiego Cukru jest historyczną, bo zespół gra po raz pierwszy w fazie grupowej europejskich pucharów, a pierwszy mecz wyjazdowy w Hiszpanii z BAXI nieznacznie przegrał 81:85. U siebie wicemistrzowie kraju zaprezentowali przeciwko drużynie z Francji naprawdę solidny basket. Momentami ich gra była błyskotliwa, a przez większość minut po prostu niezwykle efektywna.

Popis strzelecki po raz kolejny dał Keith Hornsby, którego licznik zatrzymał się tym razem na 28 oczkach. Amerykanin trafił 8 na 11 rzutów za trzy punkty. Dzielnie wspomagali go Aaron Cel 19 pkt, Chris Wright 16 pkt i Damian Kulig 14 pkt. Torunianie w całym spotkaniu trafili za trzy aż 14 razy przy 8 trafieniach rywali. To zdecydowało o wygranej.

Do trzeciej kwarty rywale trzymali się dzielnie i przegrywali zaledwie kilkoma punktami, ale czwarta była już prawdziwym popisem polskiego zespołu. Ostatnie 10 minut wygrani 30:18, a cały mecz 97:81.

Polski Cukier Toruń - SIG Strasbourg 97:81 (20:18, 21:22, 26:23, 30:18)

Punkty:

Polski Cukier Toruń: Keith Hornsby 28, Aaron Cel 19, Chris Wright 16, Damian Kulig 14, Bartosz Diduszko 6, Jakub Schenk 5, Alade Aminu 4, Kyle Weaver 3, Mikołaj Ratajczak 2, Aleksander Perka 0,

SIG Strasbourg: Gabe York 17, Ali Traoré 16, Travis Trice 14, Quentin Serron 12, Boris Dallo 9, Damien Inglis 8, Thomas Scrubb 5, Jerai Grant 0, Ludovic Beyhurst 0.