Na najwyższym stopniu podium stanęła żeńska sztafeta 4x400 m. Magdalena Gorzkowska, Małgorzata Hołub, Agnieszka Karczmarczyk i Justyna Święty, która indywidualnie wywalczyła brązowy medal - wygrały z rekordem kraju w tej kategorii wiekowej 3:29.74.

Drugie miejsce zajęły Rumunki (3:30.28), a trzecie Francuzki (3:30.64).

Na drugim stopniu podium stanęła męska sztafeta 4x100 m. Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski, Karol Zalewski i Grzegorz Zimniewicz uzyskali czas 38.81 sek. Wygrali Brytyjczycy z nowym rekordem mistrzostw Europy do lat 23 - 38.77.

Brązowy medal wywalczyli Hiszpanie (38.87), którzy o 0.01 sek. wyprzedzili Niemców.

Robert Sobera wywalczył srebro w skoku o tyczce z wynikiem 5.60 m. Taką samą wysokość pokonał zwycięzca konkursu, Rosjanin Anton Iwakin; brązowe medale dla Daniela Clemensa z Niemiec i Francuza Valentina Lavillenie (5.50 m).

Andżelika Przybylska zajęła 5. miejsce w finale rzutu dyskiem z wynikiem 53.86; wygrała Anna Rüh z Niemiec (61.45).

W finale biegu mężczyzn na 1500 m dziesiąty był Damian Roszko z wynikiem 3:47.49; młodzieżowym mistrzem Europy został Pieter-Jan Hannes z Belgii (3:43.83).

Monika Hałasa zajęła 11. miejsce w biegu na 1500 m (4:25.42); wygrała Amela Terzić z Serbii z nowym rekordem mistrzostw i rekordem kraju - 4:05.69.

Również 11. była w biegu na 5000 m Natalia Wacławska (16:24.81); 23. miejsce zajęła w nim Dominika Napieraj (17:19.20), a wygrała Gamze Bulut z Turcji (15:45.03).

Jacek Żądło był 12. w biegu na 3000 m z przeszkodami z czasem 9:01.78. Wygrał Mitko Cenow z Bułgarii (8:32.74).

Polska zajęła 4. miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 3 złotych, 4 srebrnych i brązowego medalu. Wygrała Rosja (9-7-5) przed Wielką Brytanią (5-7-3) i Niemcami (5-6-6).