W sobotę najszybszy był Włoch Diego Ulissi (Lampre-Merida), który wyprzedził Chorwata Roberta Kirerlovskiego (Trek) i Holendra Wilco Keldermana (Belkin). Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) zajął 45. miejsce, a na 48. pozycji sklasyfikowany został Przemysław Niemiec (Lampre Merida).

Liderem klasyfikacji generalnej został Australijczyk Cadel Evans (BMC Racing), który o 57 sekund wyprzedza Rigoberto Urana (Omega Pharma-Quick Step) z Kolumbii oraz o minutę i 10 sekund Rafała Majkę. 38. miejsce zajmuje Przemysław Niemiec (strata: 10 min., 42 sek.), a na 43. pozycji sklasyfikowany jest Paweł Poljański (strata: 13 min., 4 sek.).

W niedzielę kolarzy czeka 174-kilometrowa trasa ze startem w miejscowości Lugo i metą na podjeździe do miasteczka Sestola.