Utopione pół miliarda złotych. NIK wziął po lupę polski sport

Wielkie pieniądze dla związków sportowych wydawano z łamaniem prawa. NIK podejrzewa też korupcję.

wróć do artykułu
 • ~O b y w a t e l
  (2015-06-09 05:36)
  DLA KAZDEGO, KTO MA JAKIE/TAKIE POJĘCIE O KONTROLI JEST OCZYWISTE, ŻE KONTROLA W PAŃSTWIE JEST SPROWADZONA DO DZIAŁAŃ NIESYSTEMOWYCH. NAJCZĘŚCIEJ MA CHARAKTER DORAŹNYCH AKCJI O CHARAKTERZE NALOTÓW LUB PORACHUNKÓW MIĘDZY "ZAINTERESOWANYMI" STRONAMI. DO TAKICH KAMPANII JEST WYKORZYSTYWANA NIK, JAKO ORGAN SEJMU - POBUDZANY PRZEZ KREWKICH POSŁÓW O MENTALNOŚCI WÓJTA Z WYŁKOWYJI. PRZY "TAKIM" USTAWIENIU NIK, NABIERA NA ZNACZENIU KONTROLA FINANSOWA MIN.FIN, KTÓRA Z NATURY RZECZY JEST BARDZIEJ "BUCHALTERYJNA" NIŻ MERYTORYCZNA. POZA TYM STARA SIĘ BYĆ "KOMPLETNĄ" CZYLI NIE OPUŚCIĆ NAWET FRAGMENTU "BADANEGO" TEMATU. POWODUJE TO Z JEDNEJ STRONY DROBIAZGOWOŚĆ I PRZEWLEKŁOŚĆ, A Z DRUGIEJ PŁYTKOŚĆ. ("KTO DUŻO OBEJMUJE - TEN SŁABO ŚCISKA"). NA KONIEC: KAŻDA Z TAKICH KONTROLI - TO TZW KONTROLE NASTĘPNE CZYLI ZAJMUJĄCE SIĘ FAKTAMI Z PRZESZŁOŚCI, A WNIOSKI Z NICH SA MAŁO LUB W OGÓLE NIE PRZYDATNE DLA DZIAŁAŃ BIEŻĄCYCH LUB PRZYSZŁYCH. W TEN SPOSÓB WZBOGACAJĄ (ŚREDNIO) POGLĄD NA DANE ZAGADNIENIE I ...TYLE. W SYSTEMIE FUNKCJONOWANIA PAŃSTWA - REALIZACJI JEGO ZADAŃ RZECZOWYCH ORAZ FINANSOWYCH BRAK KONTROLI TZW WSTĘPNEJ ORAZ (GŁOWNIE) BIEŻĄCEJ, DZIAŁAJĄCEJ RÓWNOLEGLE, W TOKU WYKONYWANIA ZADANIA GŁÓWNEGO. TYLKO TAKIE KONTROLE SĄ PRZYDATNE W ZAPOBIEGANIU NIEPRAWIDŁOWOŚCIOM W CZASIE RZECZYWISTYM ICH DZIANIA SIĘ. JEST TO UMIEJĘTNOŚĆ I SZTUKA DLA SPECJALISTÓW WYSOKIEJ KLASY, Z DUŻĄ PRAKTYKĄ ZAWODOWĄ, A NIE DLA TZW "CHCIEJÓW" Z AWANSU SPOŁECZNEGO, NADANIA POLITYCZNEGO LUB KASTINGU WIECOWEGO. SYSTEM KONTROLI PAŃSTWOWEJ MUSI TWORZYĆ STRUKTURĘ NAKŁADAJĄCA SIĘ NA STRUKTURE ADMINISTRACJI PAŃSTWA I SAMORZĄDÓW, A JEJ KOMPETENCJOM MUSI PODLEGAĆ KAŻDY PRZEJAW DZIAŁALNOŚCI PUBLICZNEJ (RÓWNIEŻ ZLECANEJ). NIE SA TO POSTULATY TEORETYCZNE - JESLI SIĘ UŚWIADOMI, ŻE DO ZADAŃ K A Ż D E G O SZEFA JEDNOSTKI NALEŻY W Y K O N Y W A N I E NADZORU I KONTROLI NAD PODLEGŁYMI JEDNOSTKAMI ORGANIZACYJNYMI, PRACOWNIKAMI I PODWYKONAWCAMI W ZAKRESIE PRZYJĘTYCH OBOWIĄZKÓW. JEŚLI WYSTĘPUJĄ NIEPRAWIDŁOWOŚCI W DANEJ DZIEDZINIE - TO TYLKO MOŻE ZAŚWIADCZAĆ O WADLIWYM KIEROWANIU (W TYM BRAKU KONTROLI WSTEPNEJ I BIEŻĄCEJ) LUB NIEKOMPETENCJI KIEROWNICTWA. O TAKICH SPRAWACH NALEZY DOWIADYWAĆ SIĘ I PODEJMOWAĆ DECYZJE W PORĘ.
 • ~małorolny
  (2015-06-08 17:57)
  w mojej wsi wybudowano cztery lata temu ORLIKA !
  dwa piękne boiska sPOrtowe ogrodzone wysokimi płotami,
  na jakieś 3 m wysokości !!!
  Płoty POsiadają solidne bramki POzamykane na jeszcze
  solidniejsze kłódki !!!
  I tak od czterech lat stoją sobie zamknięte !!!
  Pewnie klucze do kłódek zaginęły ???
 • ~niezreformowany wym.sprawiedliwości
  (2015-06-08 15:55)
  Polska Zjednoczona Partia Oszustów jak zapowiadała Beata Sawicka w 2007r. agentowi Tomkowi że jak obejmą władzę przekręty będą szły..Ona oczywiście 1-a niewinna.CHORY WYMIAR ( NIE ) ""SPRAWIEDLIWOŚCI ""W PO.lsce...ślepy ..itp...
 • ~hk
  (2015-06-08 13:32)
  Czy po takim raporcie znajdą winnego który odpowie za tak duże nieprawidłowości i pociągną go do finansowej odpowiedzialności. z własnych prywatnych pieniędzy
 • ~Robnad
  (2015-06-08 13:31)
  e tam, utopione.
  przecież chyba ktoś wyłowił. he, he, he,.
 • ~PiS do roboty
  (2015-06-08 13:07)
  Co to jest pół miliarda. Przecież gdzieby NIK nie sprawdzał to przekręt goni przekręt. Ale PiS będzie miało pracy aby te bandę cwaniaków rozliczyć za 8 lat rządów.
 • ~mam nadzieję na dalsze taśmy
  (2015-06-08 11:28)
  Po rządach PO-PSL w co ręce nie włożysz tam za przeproszeniem gnój.Wszędzie złodziejstwo,złodziejstwo i złodziejstwo.Z tego można wysnuć wniosek że tylko PiS i Kukiz po dojściu do władzy zrobią i to nie zaraz jako taki porządek. Głosujmy jesienią przweciw PO i PSL
 • ~Poznań "stawia na sport "
  (2015-06-08 10:56)
  NIK powinien się przyjrzeć , jak wygląda sytuacja a raczej jaki jest "rozdźwięk" między przydzielonymi funduszami na sport w miastach /gminach /powiatach/województwach a faktycznym przekazywaniem na sport !! Takim bardzo dobrym przykładem jest Poznań ! Większość funduszy przydzielonych na sport tak faktycznie POŻERA otoczka czyli "promocje" gadżety a głównie premie dla ..urzędasów , którzy tak faktycznie w temacie sport nie mają zielonego pojęcia . Dla zamydlania organizuje się przedziwne maratony , półmaratony , ćwierć maratony i innego rodzaju maratony ! A tak generalnie w jednym z większych miast RP , w mieście w którym "STAWIA SIĘ NA SPORT" fundusze są marnotrawione i tak zwyczajnie trwonione !
 • ~j.24
  (2015-06-08 10:33)
  a może teraz pora budować więzienia?
 • ~wiesia
  (2015-06-08 10:32)
  o taką Poskę to moi dziadkowie i rodzice nie walczyli. Czas ucieka piekło czeka.
 • ~Pt
  (2015-06-08 10:02)
  To dlatego sportowcy tak dzielnie popierali Bronka...
 • ~ciekawy
  (2015-06-08 09:32)
  ,,że sport w Polsce jest zarządzany biurokratycznie z naciskiem na procedury, bez perspektywy efektów." wspaniałe podsumowanie. Tak samo zarządzany jest wymiar sprawiedliwości, szpitale i reszta służby zdrowia, Samorządy i wstawić resztę naszych urzędników /np.: policja, wojsko, GDDKiA, .../ a z ministerstwa Kultury, zgodnie z prawem, czepie się jeszcze na kościoły katolickie. Zabiera się szkołom muzycznym i każdemu komu się da. Nie wyliczam tych 15 mld rocznie z budżetu/. Ciekawe ile da im A. Duda? Komunikanty już w lot łapie .
 • ~wPiSdu
  (2015-06-08 09:29)
  ~power2015-06-08 08:42
  Tak działa układ PO-PSL !

  A minister Lipiec to był chyba krasnoludkiem Ty PiSdzielski idioto
 • ~J.M.
  (2015-06-08 09:19)
  Raporty NIK-u są odPOwiedzią na to , skąd brać pieniądze na realizację
  zamierzeń Prezydenta - Elekta. Wystarczy odsunąć od władzy , obecny
  aferogenny układ. Za PiS-u , to się bali , a teraz to " hulaj dusza , piekła
  nie ma".
 • ~power
  (2015-06-08 08:42)
  Tak działa układ PO-PSL !
 • ~Jaś
  (2015-06-08 08:40)
  Tu potrzebne konkretne rozliczenie tych mafii. Jak na razie to gadka szmatka. NIK niby coś tam sprawdza, napisze jakiś raport i dalej kręci się lody. W normalnym kraju wkracza CBA a następnie prokurator a u nas szef CBA pisze list na posła do Premier..
 • ~slowianka
  (2015-06-08 08:37)
  Rece opadaja ...
 • ~KAZ
  (2015-06-08 08:00)
  Ty wiesio13, masz jeszcze jakieś zainteresowania oprócz obsesji na temat kleru? Ty o niczym więcej nie piszesz tylko o biskupach, księżach i Kaczyńskim.
 • ~KAZ
  (2015-06-08 07:51)
  Osiem lat rządów PO to setki korupcji, złodziejstwo i wyprzedaż Polski, taśmy prawdy obnażają rzeczywistość. Jeżeli jeszcze ktoś popiera PO to pasuje do niego cytat z minister Bieńkowskiej , to "frajer albo złodziej"
 • ~63 latek
  (2015-06-08 07:42)
  Ty Wiesio...napisz jeszcze, że w Ameryce biją murzynów