Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) ukończył etap na 24. miejscu ze stratą 8 sekund i został uznany za najbardziej agresywnego zawodnika. Na 46. pozycji etap ukończył Michał Gołaś (Etixx-Quick Step, strata: 1 minuta i 28 sekund), 167. był Rafał Majka (Tinkoff-Saxo, strata 5.04), a 171. Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18, strata 5.04).

Fabian Cancellara objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Szwajcar o 3 sekundy wyprzedza Niemca Tony'ego Martina (Etixx-Quick Step) i o 6 sekund Holendra Toma Dumoulina (Giant-Alpecin). Michał Kwiatkowski zajmuje 19. miejsce (strata: 1 minuta, 19 sekund), 65. jest Michał Gołaś (strata 2.50), 135. Bartosz Huzarski (strata 6.18), a 143. Rafał Majka (6.25).

W poniedziałek odbędzie się trzeci etap Tour de France. Kolarze będą mieli do pokonania 154 kilometry z Antwerpii do Huy (Belgia). Wyścig zakończy się 26 lipca w Paryżu.