W finale turnieju waterpolistów Węgrzy po karnych pokonali Włochów 14:13. W regulaminowym czasie było 7:7 (0:1, 1:3, 4:1, 2:2). Węgrzy po raz drugi z rzędu zdobyli złote medale Uniwersjady w piłce wodnej; 2 lata temu w Kazaniu pokonali w finale Rosjan 5:4.

Klasyfikację medalową XXVIII Uniwersjady wygrała Korea Południowa z dorobkiem 47 złotych, 32 srebrnych i 29 brązowych medali. Kolejne miejsca zajęły Rosja 34-39-49 i Chiny 34-22-16. W rankingu układanym wg ogólnej liczby medali najwyżej jest Rosja - 122 przed Koreą Pd. - 108 i Japonią - 85 medali.

Największymi indywidualnymi gwiazdami byli: amerykańska pływaczka Shannon Vreeland - 5 medali (4-0-1), koreańska gimnastyczka artystyczna Yeon Jae Son - 5 medali (3-2-0) i chiński strzelec Haoran Yang - 5 medali (3-1-1).

Reprezentanci Polski wywalczyli 18 medali (4-10-4), z czego najwięcej, bo 12 przypadło lekkoatletom (3 wioślarstwo, 2 strzelectwo i 1 szermierka). Polskimi mistrzami Uniwersjady zostali: lekkoatleci Joanna Linkiewicz w biegu na 400 m ppł, kobieca sztafeta 4x400 m (Małgorzata Hołub, Monika Szczęsna, Joanna Linkiewicz i Justyna Święty), Paweł Fajdek w rzucie młotem oraz Jerzy Kowalski w wioślarskich jedynkach wagi lekkiej.

Polskimi multimedalistami obok Joanny Linkiewicz (2 złote medale - 400 m ppł i 4x400 m) zostali: Małgorzata Hołub (złoto 4x400 m i srebro 400 m), Anna Jagaciak-Michalska (srebro - skok w dal i brąz - trójskok) oraz Bartosz Jackiewicz (srebro indywidualnie i srebro w drużynie w strzelectwie w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc).

Dwa lata temu w Kazaniu reprezentanci Polski wywalczyli 30 medali (5-9-16); dorobek z Gwangju jest najniższy od czasu Uniwersjady w Bangkoku w 2007 r., skąd polscy sportowcy-studenci przywieźli 16 medali (2-5-9).

Kolejna letnia Uniwersjada odbędzie się w 2017 r. w stolicy Tajwanu, Tajpej.