20-letni Szczepański niespełna 2 godziny wcześniej wywalczył awans do wyścigu finałowego, a w rywalizacji o medale przegrał tylko z Jewgienijem Siedowem z Rosji (20.87 sek.) i Włochem Marco Orsim (20.92 sek.). W finale zawodnik Kornera Zielona Góra uzyskał czas 21.21 sek., o 0.14 sek. lepszy niż w półfinale.

W finale 1500 m stylem dowolnym 19-letni Wojciech Wojdak zajął 5. miejsce z czasem 14:38.90. Mistrzem Europy na krótkim basenie został Gregorio Paltrinieri (14:08.06), który wyprzedził swego rodaka Gabriele Dettiego (14:18.00); brązowy medal wywalczył Norweg Henrik Christiansen (14:23.60).

Łącznie reprezentanci Polski wywalczyli już w Netanji 4 medale: dwa złote Radosław Kawęcki na 100 i 200 m grzbietem, srebro Alicja Tchórz na 100 m tym stylem oraz Sebastian Szczepański na 50 m kraulem.

Po 3 dniach mistrzostw w klasyfikacji medalowej prowadzą Węgry, które mają 10 medali: 8 złotych i 2 srebrne. Wielką gwiazdą reprezentacji Węgier jest Katinka Hosszu, która wywalczyła już 4 złote medale, a na 100 i 200 m stylem zmiennym ustanowiła w Netanji rekordy świata.

Pływackie mistrzostwa Europy na krótkim basenie zakończą się w niedzielę.