Pierwsza połowa spotkania z gospodarzami turnieju była wyrównana i mogła zakończyć się jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. W ostatnich sekundach Polacy zgubili jednak piłkę, a potem rzut Marka Daćki obronił Rodrigo Corrales.

Po zmianie stron trener Dujszebajew wystawił do gry praktycznie inną siódemkę. W bramce dobrze spisującego się do tej pory Adama Malchera zastąpił Adam Morawski, zmienili się także zawodnicy z pola. W tej sytuacji Hiszpanie szybko uzyskali kilkubramkową przewagę. W 47. minucie prowadzili już 23:15, a w ostatniej części gry jeszcze je podwyższyli.

Prosto z Hiszpanii kadra Dujszebajewa uda się do Francji, gdzie 11 stycznia rozpoczynają się mistrzostwa świata. Rywalami biało-czerwonych w grupie A w Nantes będą gospodarze, którzy są obrońcami tytułu, oraz Rosja, Brazylia, Japonia i Norwegia. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do 1/8 finału.

Polska - Hiszpania 20:30 (11:11)
Polska: Adam Malcher, Adam Morawski, Mateusz Kornecki – Tomasz Gębala 4, Rafał Przybylski 4, Maciej Gębala 2, Michał Daszek 2, Marek Daćko 2, Mariusz Jurkiewicz 2, Piotr Chrapkowski 1, Paweł Niewrzawa 1, Łukasz Gierak 1, Przemysław Krajewski 1, Mateusz Jachlewski, Patryk Walczak, Krzysztof Łyżwa.