Biało-czerwoni uzyskali 51,450 pkt. Drugie miejsce zajęli Ukraińcy Anton Dawydenko i Mykoła Prostorow - 51,350, a brąz zdobyli Francuzi Allan Morante i Sebastien Martiny - 50,790. Startowało osiem duetów.

Jaworski i Zakrzewski są zawodnikami KS AZS AWF Poznań. Zakrzewski jest brązowym medalistą mistrzostw świata z 2014 roku, wówczas w parze z Tomaszem Adamczykiem. Trzy i cztery lata później startował już z Jaworskim - biało-czerwoni zajęli dwukrotnie siódme miejsce.

Obaj Polacy będą też startować w Mińsku we wtorek w rywalizacji indywidualnej.

Polska dołączyła do 22 innych krajów, które zdobyły na Białorusi przynajmniej jedno złoto. W tabeli medalowej prowadzi Rosja z dorobkiem 21 złotych, 12 srebrnych i 14 brązowych.

Przed czterema laty w Baku biało-czerwoni wywalczyli dwa złote, osiem srebrnych i dziesięć brązowych krążków. Kolejna edycja Igrzysk Europejskich odbędzie się w 2023 roku w Krakowie i Małopolsce.