Dzień wcześniej zawodnicy Stali Rzeszów zajęli 11. miejsce w skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej. W niedzielę Lesiak, mistrz Europy juniorów z 2013 roku, odniósł życiowy sukces w rywalizacji seniorskiej. Rzeszutek natomiast nie zakwalifikował się do 12-osobowego finału.

Zongyuan wyprzedził Rommela Aghmeda Pacheco Marrufo z Meksyku i swojego rodaka Penga Jianfenga. Chińczycy zdobyli w Gwangju już pięć złotych medali.

W niedzielę odbędą się jeszcze finały skoków synchronicznych kobiet z wieży 10-metrowej oraz duetów technicznych w pływaniu synchronicznym, bez udziału Polekw. W tej drugiej konkurencji 39. miejsce w kwalifikacjach zajęły Aleksandra Filipiuk i Gabriela Damentka.

Zawody w pływaniu w basenie 50-metrowym rozpoczną się za tydzień. Wystąpi w nich 22-osobowa reprezentacja Polski.

Wyniki skoków z trampoliny 1-metrowej mężczyzn: 1. Wang Zongyuan (Chiny) 440,25 pkt 2. Rommel Aghmed Pacheco Marrufo (Meksyk) 420,15 3. Peng Jianfeng (Chiny) 415,00 ... 8. Kacper Lesiak (Polska) 380,05 30. Andrzej Rzeszutek (Polska) - odpadł w kwalifikacjach