Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) - najwyżej notowany z biało-czerwonych, na 26. pozycji w rankingu światowej federacji (FIE) - przegrał ze sklasyfikowanym sześć lokat niżej Francuzem Ronanem Gustinem 5:15.

Z kolei Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice, 67. FIE) uległ plasującemu się dotychczas 10 lokat niżej Chińczykowi Hongjie Songowi 12:13, a Mateusz Nycz (Piast Gliwice, 97. FIE) nie sprostał 52. w klasyfikacji szpadzistów Ukraińcowi Ihorowi Rejzlinowi 10:15.

Antkiewicz zajął 43. miejsce, 52. był Nycz, a tuż za nim sklasyfikowano Zawrotniaka.

W eliminacjach, już we wtorek, odpadł Karol Kostka (Cracovia 1906) i uplasował się na 124. pozycji.

Żadnej z polskich florecistek nie udało się awansować do czołowej szesnastki turnieju indywidualnego w szermierczych mistrzostwach świata w Budapeszcie.

Zajmująca dotychczas 31. pozycję w klasyfikacji florecistek Hanna Łyczbińska w 1/32 finału pokonała notowaną wyżej o pięć lokat Amerykankę Jacqueline Dubrovich 14:13, ale w kolejnej rundzie miała wiele do powiedzenia z wicemistrzynią globu z ubiegłego roku i trzykrotną brązową medalistką ME Ysaorą Thibus. Francuzka wygrała 15:5. Z kolei Julia Walczyk (34.FIE) najpierw wygrała 15:8 z plasującą się dziewięć lokat wyżej Japonką Komaki Kikuchi, mistrzynią Azji z ubiegłego roku, a później uległa 13:15 jej rodaczce Serze Azumie (12.FIE), choć prowadziła 10:7.

Łyczbińską sklasyfikowano na 27. miejscu, a Walczyk o dwa niżej.

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) i Martyna Długosz (KU AZS-UAM Poznań) nie przebiły się do czołowej "64", zajmując - odpowiednio - 65. i 75. miejsce.