Pierwsza połowa spotkania w San Juan miała wyrównany przebieg. W bramce Polaków bardzo dobrze spisywał się Mateusz Kornecki. W ataku wyróżniali się Kamil Syprzak i Michał Szyba.

Do przerwy podopieczni Patryka Rombla prowadzili 12:11, ale trener miał też powód do zmartwienia, bowiem kontuzji doznał Paweł Genda.

W drugiej części polscy zawodnicy wygrywali różnicą pięciu goli, ale w końcówce popełniali coraz więcej błędów indywidualnych i przede wszystkim grali nieskutecznie.

Najwięcej bramek dla biało-czerwonych zdobyli Syprzak i Arkadiusz Moryto - po 4.

Turniej w Argentynie jest kolejnym etapem przygotowań do styczniowych mistrzostw Europy. Następnym sprawdzianem przed EHF EURO 2020 będzie 4NationsCUP w Tarnowie (27-29 grudnia).

Hiszpania B – Polska 24:24 (11:12)
Skład Polski: Mateusz Kornecki 1, Adam Morawski – Przemysław Krajewski, Patryk Walczak, Antoni Łangowski 2, Paweł Genda, Maciej Pilitowski 2, Kamil Syprzak 4, Marek Szpera, Arkadiusz Moryto 4, Piotr Jarosiewicz 3, Adrian Kondratiuk 1, Maciej Gębala 3, Rafał Przybylski 1, Michał Szyba 3, Dawid Dawydzik