Od samego początku meczu pogoda przeszkadzała piłkarzom. Padał śnieg, było ślisko i chłodno. Zawodnicy mieli problemy z utrzymaniem się na murawie. W 11. minucie na bramkę Dyskobolii uderzał Marek Zieńczuk. Jednak strzał pomocnika "Białej Gwiazdy" obronił bramkarz gości Sebastian Przyrowski.

Podczas pierwszych 45. minut kibice bramek nie zobaczyli. Najbliżej strzelenia gola był Radwosław Sobolewski. Ale uderzenie reprezentant Polski trafiło w poprzeczkę bramki Przyrowski. W ten sposób mieliśmy remis 0:0.

Kibice w końcu się doczekali. W 53. minucie piłkarze "Białej Gwiazdy" zdobyli bramkę. Do siatki Dyskobolii trafił niezawodny tej jesieni Marek Zieńczuk. Pomocnik Wisły dopadł do bezpańskiej piłki i nie miał problemów z pokonaniem Przyrowskiego. Krakowianie prowadzili 1:0.

Choć goście chcieli odrobić stratę, to wiślacy podwyższyli wynik. W 68. minucie po podaniu Jeana Paulisty gola dla gospodarzy strzelił Paweł Brożek. Napastnik "Białej Gwiazdy" trafił do siatki i Wisła prowadziła już 2:0.

Ale na tym nie koniec. Już w 90. minucie meczu wynik ustalił Pance Kumbev. Obrońca Dyskobolii trafił... do własnej bramki. W ten sposób Wisła Kraków wygrała u siebie z grodziszczanami aż 3:0.

Dobry początek meczu dla wicemistrzów Polski z Bełchatów. Piłkarze GKS już w 9. minucie strzelili pierwszego gola. Po podaniu Carlo Costlego do siatki Zagłębia trafił Łukasz Garguła. W ten sposób sosnowiczanie przegrywali 0:1.

Do końca pierwszej połowy niewiele się zmieniło. Choć obie ekipy się starały, to kibice drugiej bramki nie zobaczyli. Po 45. minutach gry prowadzili gracze GKS 1:0. Pierwsze minuty drugiej odsłony meczu bardzo wyrównane. Raz jedna, raz druga drużyna stwarzała sytuacje.

Jednak to gospodarze trafili po raz drugi do siatki. W 66. minucie spotkania bramkę dla GKS zdobył Patryk Rachwał. Pomocnik bełchatowian cieszył się z gola, a piłkarze Zagłębia stracili już nadzieje na punkty w meczu z wicemistrzami Polski. Bełchatów prowadził już 2:0. Skończyło się zgodnie z oczekiwaniami. Bełchatowianie pewnie wygrali u siebie z beniaminkiem ligi 2:0.

W pozostałych sobotnich spotkaniach również bez sensacji. Lech Poznań wygrał u siebie z Polonią Bytom 1:0, Ruch Chorzów zremisował bezbramkowo z ŁKS Łódź. A w Wodzisławiu miejscowa Odra okazała się minimalnie słabsza od Cracovii i uległa "Pasom" 0:1.